"Weekend z Nowoczesną". Politycy rozmawiali z warszawiakami o problemach miasta

Polska
"Weekend z Nowoczesną". Politycy rozmawiali z warszawiakami o problemach miasta
Pixabay.com

- Zaczynamy od pytań o smog i tereny zielone, bo to właśnie te tematy skupiały w ostatnim czasie uwagę mieszkańców miasta. W ubiegłym roku przygotowaliśmy mapę potrzeb Warszawy, to jest kolejna odsłona naszego pomysłu na dialog z mieszkańcami- powiedziała koordynatorka akcji Olga Górna. - Celem tych rozmów jest poznanie opinii mieszkańców i skonsultowania naszych pomysłów i rozwiązań – dodała.

Co miesiąc lokalni działacze Nowoczesnej będą wychodzić na ulice i pytać mieszkańców Warszawy o bieżące problemy miasta.

 

Przewodnicząca koła Nowoczesnej Warszawa-Białołęka Anna Auksel oceniła, że na Białołęce największym problem jest komunikacja miejska. - Cała Warszawa pięknie się rozwijała, a Białołęka była zapomnianą dzielnicą. W związku z czym największy problem to infrastruktura, dojazdy do centrum stolicy, oświetlenie ulic - dodała.

 

Jak zaznaczyła dzięki działaniom Nowoczesnej udało się m.in. zwiększyć liczbę koszy na śmieci w tej dzielnicy.

 

"Warto uczcić pamięć Lecha Kaczyńskiego"


Przewodniczący koła nowoczesnej Warszawa-Śródmieście Przemysław Łuszczki był pytany o budowę pomnika upamiętniającego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i pomnika upamiętniającego Ofiary Tragedii Smoleńskiej, które mają stanąć na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

 

- Jako przewodniczący koła śródmieście nie ukrywam, że pamięć katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem powinna zostać uczczona. Lech Kaczyński jest zapisany, jako prezydent Warszawy. Był wybitnym politykiem i myślę, że warto uczcić w jakiś sposób jego pamięć. Czy pomnik na Krakowskim Przedmieściu jest najlepszym rozwiązaniem? Możemy o to zapytać mieszkańców. Jest to jeden z takich tematów, które możemy poruszyć podczas „Weekendu z Nowoczesną" - odpowiedział.

 

Pakiet ustaw poprawiających jakość powietrza


Nowoczesna chce jesienią przedstawić pakiet ustaw poprawiających, jakość powietrza, w których uwzględnione mają być opinie ankietowanych warszawiaków.

 

Politycy Nowoczesnej w ubiegłym tygodniu wystąpili do władz dzielnic o wyznaczenie miejsc, w których będzie można przeprowadzić akcję nasadzania drzew. Akcja ma odbyć się w kwietniu.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie