Minimum 21 lat żeby wejść do klubu. Pomysł restauratorów z Sopotu

Polska
Minimum 21 lat żeby wejść do klubu. Pomysł restauratorów z Sopotu
Polsat News

Od kwietnia nocne kluby w Sopocie nie wpuszczą osób w wieku poniżej 21 lat. Na razie na próbę, by ocenić czy poprawi to bezpieczeństwo w mieście. Niektórzy pytają jednak - czy zamiast ograniczać prawa formalnie dorosłym, nie lepiej po prostu wzmocnić ochronę?

Właściciele lokali w Sopocie sami zaproponowali, by wprowadzić ograniczenie wiekowe dla imprezowiczów. To ich reakcja na propozycję władz miasta, by ze względów bezpieczeństwa wszystkie kluby, bary i dyskoteki były zamykane o 3:00.

 

Właściciele klubów twierdzą, że wpuszczanie osób wyłącznie powyżej 21 roku życia przyczyniłoby się poprawy bezpieczeństwa w Sopocie. Przyznają, że teraz wstęp do lokali mają 18-latkowie i zdarza się, że wraz z nimi przemykają do środka młodsi imprezowicze, którzy zachowują się agresywnie i nieodpowiedzialnie.  

 

Władze Sopotu wstępnie akceptują ten pomysł, ale pod warunkiem, że zasady będą przestrzegać wszystkie nocne lokale. Chcą też zwiększenia ochrony przed wejściami do klubów, a nie tylko wewnątrz lokali.

 

polsatnews.pl

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!