Korekta kolejowego rozkładu jazdy w Małopolsce. Ma ułatwić podróżowanie

Polska
Korekta kolejowego rozkładu jazdy w Małopolsce. Ma ułatwić podróżowanie
Polsat News

W niedzielę weszła w życie kolejna korekta rozkładu jazdy w województwie małopolskim. Zakłada ona niewielkie zmiany godzin odjazdów pociągów. Przesunięto też datę zamknięcia torów między stacjami Kraków Główny i Kraków Płaszów.

Od niedzieli została zmieniona godzina odjazdu z Katowic pociągu do Sędziszowa: zamiast o godz. 13:35 wyrusza pół godziny później. Dzięki temu uczniowie z Olkusza będą mogli bez problemu zdążyć po lekcjach na pociąg.

 

Zmienia się również rozkład jazdy składu "Orlik" relacji Częstochowa - Kraków - Częstochowa. Od niedzieli pociąg przyjeżdża do Krakowa 20 minut później (czyli około godz. 8:30), a wyjeżdża o 18:42 - a więc 1,5 godziny później. Ponadto, kurs z Krakowa do Sędziszowa z godziny 18:12 przesunięto na 17:25. Poranny pociąg o 7:19, który dotychczas kursował z Krakowa do Miechowa został przedłużony do Sędziszowa.

 

Przesunięte zamknięcie torów

 

Zarządca infrastruktury kolejowej przesunął też planowane na koniec kwietnia tego roku zamknięcie torów na odcinku między stacjami Kraków Główny i Kraków Płaszów. Nastąpi to najwcześniej w lipcu tego roku.

 

W rozkładzie jazdy 2016/2017 na terenie województwa małopolskiego kursują 323 pociągi. Transport regionalny realizują dwie firmy: samorządowe Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne, z którymi samorząd województwa podpisał umowy na świadczenie usług przewozowych.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie