Egzotyczne małpki znalazły swój azyl w poznańskim zoo

Polska

W ogrodzie zoologicznym w Poznaniu otwarto azyl dla małp. Zamieszkało w nim dziewięć ocalonych z fatalnych warunków tamaryn i marmozet. Uratowała je organizacja pro-zwierzęca z Holandii. Do mieszkańców małpiego azylu wkrótce dołączy także uratowana z cyrku kapucynka.

Małpki pochodzą z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Holandii prowadzonego przez organizację "Adwokaci Zwierząt". Ten ośrodek specjalizuje się opiece nad małpami, małpiatkami, szympansami i lemurami

 

Tamaryny i marmozety, które trafiły do poznańskiego ogrodu zoologicznego, zamieszkały w małpim azylu otwartym w pawilonie odnowionej ptaszarni. 

 

Wkrótce dołączy do nich kapucynka. Małpka była wykorzystywana w cyrku. Prowadzano ją na łańcuszku i przedstawiano dzieciom, aby mogły pogłaskać egzotyczne zwierzę. Hałas, światła i muzyka drażniły kapucynkę. Stres i brak odpowiednich warunków sprawiły, że zaczęła gryźć. - Cyrk zwrócił się do nas z pytaniem, czy się nią zaopiekujemy, bo stała się bezużyteczna - powiedziała Małgorzata Chodyła, rzecznik prasowy ogrodu zoologicznego w Poznaniu.

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie