Uwięzili 17-latka. Chcieli… 370 zł okupu

Polska

Dwóch mężczyzn, 18-latek i 21-latek, przetrzymywali w mieszkaniu w Nowej Soli (woj. lubuskie) 17-latka. W zamian za jego uwolnienie żądali 370 złotych okupu. Interweniowała policja, a sprawcy usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór. Uwięzionemu 17-latkowi mężczyźni kazali zadzwonić do różnych osób, by zdobył pieniądze na okup. To właśnie jeden z rozmówców 17-latka powiadomił nowosolskich policjantów o tym, że chłopak może być przetrzymywany.


Funkcjonariusze szybko ustalili adres. - Było to to mieszkanie jednego z napastników - powiedziała polsatnews.pl sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka policji z Nowej Soli. Wewnątrz mieszkania znaleziono związanego paskiem mężczyznę.

 

Rozliczenia finansowe z narkotykami w tle


Według wstępnych ustaleń tłem uwięzienia i żądania okupu były najprawdopodobniej rozliczenia między mężczyznami. 18-latek i 21-latek byli już wcześniej karani za m.in. handel narkotykami. Śladowe ilości narkotyków znaleziono przy nich również w trakcie zatrzymania.


Mężczyźni usłyszeli zarzuty pozbawienia człowieka wolności oraz osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez przemoc i groźby. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie