Udany start show "The Brain. Genialny Umysł" i serialu "Niania w wielkim mieście"! Polsat liderem dnia

Kultura
Udany start show "The Brain. Genialny Umysł" i serialu "Niania w wielkim mieście"! Polsat liderem dnia
Polsat

Geniusze z show "The Brain. Genialny Umysł" oraz bohaterowie serialu "Niania w wielkim mieście" zawojowali serca i umysły widzów. Premierowy odcinek show, w którym zwykli ludzie prezentują swoje ponadprzeciętne umiejętności zgromadził przed telewizorami ponad 2,5 mln widzów. Losy Dany w serialu "Niania w wielkim mieście" śledziło ponad 1,7 mln widzów Polsatu.

2,5 mln widzów oglądało pierwszy odcinek show "The Brain. genialny Umysł", a udziały w rynku wyniosły 19,3 proc. w grupie komercyjnej i 15,4 proc. wśród wszystkich badanych. Losy Dany w serialu "Niania w wielkim mieście" przyciągnęły przed ekrany ponad 1,7 mln widzów, dzięki czemu Telewizja Polsat zanotowała oglądalność 14,1 proc. w grupie 16-49 i 13,2 proc. w grupie 4+. Stacja z wynikiem 15,1 proc. w grupie komercyjnej i 13,2 proc. w grupie 4+ uplasowała się na pozycji lidera wśród wszystkich stacji telewizyjnych w ciągu całego dnia.

 

"Mózgiem" został "człowiek - nawigacja"

 

W pierwszym odcinku "The Brain. Genialny Umysł" poznaliśmy pięć osób o niezwykłych zdolnościach: Tomasza Berkowicza, potrafiącego rozpoznać wszystkie rodzaje tańca tylko ze słuchu, 8-letnią Martynkę, która błyskawicznie dodaje i odejmuje w pamięci, recytując przy tym wierszyk, znającego rozkłady wszystkich autobusów w Warszawie Grzegorza Cieplaka, Macieja "Maskow" Kowalczyka zapamiętującego ponadprzeciętną ilość informacji w ponadprzeciętnie krótkim czasie oraz Nadię będącą żywym dowodem na to, że można przejść laserowy labirynt z zasłoniętymi oczami.

 

Jurorzy: Anita Sokołowska, Cezary Żak, Mariusz Pudzianowski, ekspert Mateusz Gola i publiczność zgromadzona w studio mieli twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie widzowie zdecydowali, że pierwszym polskim "Genialnym Umysłem" został "człowiek - nawigacja" czyli Grzegorz Cieplak. Oprócz zaszczytnego tytułu zwycięzca otrzymał również nagrodę  30 tysięcy złotych.

 

A już za tydzień swoimi niesamowitymi umiejętnościami zaskoczą kolejni geniusze.

 

Niania u progu wielkiej kariery

 

Nowy serial obyczajowy "Niania w wielkim mieście" opowiada o losach Dany, która świeżo po skończeniu studiów stoi w obliczu ważnych decyzji. Chce być psychologiem w Warszawie, ale bez rodzinnego zaplecza i koneksji jej wysiłki, by znaleźć dobrą pracę wciąż są bezowocne. Nie mogąc znaleźć pracy w zawodzie, ima się różnych zajęć. Los rzuca Danie koło ratunkowe i dziewczyna podejmuje pracę w ekskluzywnej agencji niań. Co z tego wyniknie? Przekonamy się w kolejnych odcinkach.

 

W tytułowej roli występuje Magdalena Lamparska, a towarzyszą jej Kamilla Baar-Kochańska, Przemysław Sadowski i Stefan Pawłowski oraz plejada aktorów, a wśród nich m.in: Mateusz Rzeźniczak, Anna Dereszowska, Dorota Chotecka, Paweł Wawrzecki, Marta Chyczewska, Katarzyna Cynke, Dagmara Bąk, Aleksandra Grzelak i Paweł Orleański. Gościnnie wystąpią m.in.: Daria Widawska, Paulina Chruściel, Marta Żmuda – Trzebiatowska, Krzysztof Stelmaszyk, Joanna Orleańska, Natalia Klimas, Mateusz Banasiuk i Jowita Budnik.

 

Już za tydzień, we wtorek 14 marca o godzinie 20:05 drugi odcinek show "The Brain Genialny Umysł", a zaraz po nim o 21:35 - "Niani w wielkim mieście".

 

Polsat, polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie