Papież przekazał 100 tys. euro ubogim z Aleppo

Świat
Papież przekazał 100 tys. euro ubogim z Aleppo
PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO/

Papież Franciszek podarował taką sumę ubogiej ludności syryjskiego miasta Aleppo - poinformował Watykan. Na zakończenie rekolekcji wielkopostnych w miasteczku Ariccia pod Rzymem papież odprawił mszę za Syrię.

- Rano papież odprawił w Ariccii mszę w intencji Syrii i wysłał 100 tysięcy euro ubogim z Aleppo, także dzięki wkładowi Kurii Rzymskiej - poinformowała wicedyrektor biura prasowego Watykanu Paloma Ovejero.

 

Wyjaśniła, że pomoc finansowa zostanie przekazana przez urząd papieskiego jałmużnika arcybiskupa Konrada Krajewskiego za pośrednictwem franciszkanów z Ziemi Świętej.

 

Dramat Aleppo

 

Prowadzący rekolekcje dla papieża i Kurii Rzymskiej włoski franciszkanin Giulio Michelini zapowiadał wcześniej, że jednym z ich tematów będzie wojna w Syrii.

 

Odczytane zostały między innymi fragmenty książki jego współbrata, proboszcza z Aleppo ojca Ibrahima Alsabagha "Chwila przed świtem". - To kronika wojny i nadziei z Aleppo - podkreślił zakonnik w wywiadzie.

 

Media informowały następnie, że na wiadomość o tym ojciec Alsabagh wysłał e-maila do domu kościelnego Divin Maestro w Ariccii, w którym do piątku przebywał papież z kardynałami.

 

W liście tym opisał sytuację w Aleppo. Opowiedział o trwających walkach, kolejnych ofiarach i rannych oraz o braku wody od ponad 60 dni.

 

PAP, polsatnews.pl

 

 

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie