Zbierał złom. Przy okazji "zebrał" zabytkowego mercedesa

Polska

Mercedes model Ponton z 1958 roku o wartości ponad 40 tysięcy złotych zniknął z garażu w Tarnowie. Właściciel zauważył brak samochodu dopiero po paru miesiącach, gdy w internecie przeglądał ogłoszenia w poszukiwaniu części zamiennych do swojego modelu.

Właściciel zabytkowego mercedesa był mocno zdziwiony, gdy na jednym z portali zobaczył swój samochód oferowany do sprzedaży. Aby upewnić się, że to jednak pomyłka, pojechał do garażu, w którym stał jego mercedes. Na miejscu stwierdził, że owszem jest on zamknięty, ale zostały założone nowe kłódki.


Policjanci szybko odnaleźli auto. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu tarnowskiego wyjaśnił, że kupił samochód w Tarnowie. Wskazał miejsce podpisania umowy oraz sprzedawcę. Nie wiedział, że samochód został kilka miesięcy wcześniej skradziony.

 

Włamał się, ukradł auto i założył własną kłódkę


W śledztwie ustalono, że tarnowianin zbierający złom włamał się do garażu i skradł z niego mercedesa. Samochodem pomocy drogowej przetransportował go na teren swojej posesji, a garaż zamknął, zakładając swoje kłódki. Stojące auto zauważył miłośnik starych samochodów i odkupił, a następnie wystawił do dalszej sprzedaży.


Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Włamywacz przebywa obecnie w zakładzie karnym za podobne przestępstwa, których dopuścił się wcześniej.


polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie