Siedziba Fronteksu w Warszawie. Rząd przekaże działkę

Polska
Siedziba Fronteksu w Warszawie. Rząd przekaże działkę
Polsat News

Rząd Polski zdecydował, że przekaże działkę przy ul. Racławickiej w Warszawie na rzecz Agencji Frontex, która wybuduje tam swą siedzibę - poinformował w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak. W czwartek podpisano umowę w tej sprawie.

- Dzisiejszy dzień jest dobrym dniem dla Polski i agencji Frontex, która na stałe będzie miała swoją siedzibę w Warszawie - powiedział Błaszczak po tym, jak on i dyrektor Fronteksu Fabrice Leggeri podpisali umowę.

 

- Dajemy jasny sygnał: Warszawa i Polska jest świetnym miejscem dla pracy agencji Frontex - dodał Leggeri.

 

Umowa reguluje kwestie związane z siedzibą Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) w Warszawie.

 

 

 

Zarządzanie granicami zewnętrznymi UE


Głównym zadaniem Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej jest pomoc w zarządzaniu granicami zewnętrznymi Unii Europejskiej. Straż dba o bezpieczeństwo na granicach zewnętrznych UE, przeprowadzając okresowe analizy ryzyka oraz dokonując ocen podatności na zagrożenia.

 

Straż składa się z Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Fronteksu, który otrzymał dodatkowe zadania) oraz krajowych organów odpowiedzialnych za zarządzanie granicami. Głównym jej zadaniem jest opracowanie strategii operacyjnej w zakresie zarządzania granicami i koordynacja pomocy płynącej ze wszystkich państw członkowskich.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie