Premier Malty nie wyklucza odbudowy "Lazurowego Okna"

Kultura
Premier Malty nie wyklucza odbudowy "Lazurowego Okna"
zrzut ekranu/Twitter.com/Government of Malta

Podczas czwartkowego wywiadu w stacji Sky News premier Malty zapowiedział rządową inicjatywę, która pozwoli na zrekompensowanie straty po słynnej atrakcji turystycznej na Malcie - "Lazurowego Okna". W nocy z wtorku na środę most skalny na wyspie Gozo należącej do Republiki Malty zawalił się po latach erozji.

W toku przygotowań do szczytu Unii Europejskiej w Brukseli premier Malty udzielił wywiadu stacji Sky News. Oprócz kwestii politycznych poruszył w nim też utratę atrakcji turystycznej Malty. Muscat zapowiedział m.in. "międzynarodową inicjatywę", która pozwoli wybrać różne możliwości rekompensaty.

 

Na pytanie prezentera stacji, czy łuk skalny będzie odbudowany premier odpowiedział: "Niekoniecznie to mam na myśli. Rozważamy różne możliwości". Zapowiedział, że rząd Malty zajmie się sprawą jeszcze w czwartek.

 

 

Łuk zawalił się po sztormie

 

Od kilku lat "okno" w łuku skalnym coraz bardziej niszczyła woda morska. Ponieważ fragmenty skał odpadały, władze zakazały chodzenia po nim i nałożyły kary za łamanie przepisów. "Lazurowe Okno" ostatecznie runęło do wody po sztormie, który nawiedził wyspę Gozo we wtorek.

 

 

lovinmalta.com, polsatnews.pl

 

mta/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze