MON odrzuciło oferty na średniej wielkości samoloty do przewozu VIP-ów

Polska
MON odrzuciło oferty na średniej wielkości samoloty do przewozu VIP-ów
Wikipedia.com/JetRequest

Inspektorat Uzbrojenia MON odrzucił obie oferty, jakie złożono na dostawę samolotów średniej wielkości do przewozu najważniejszych osób w państwie - poinformowało w czwartek ministerstwo.

Termin składania ofert upłynął w środę. "Po dokonaniu oceny złożonych ofert obie oferty podlegają odrzuceniu" - podało w czwartek MON w komunikacie.

 

20 lutego Inspektorat Uzbrojenia zaprosił do składania ofert na dostawę trzech samolotów średniej wielkości amerykańską firmę The Boeing Company, a także niemiecką Lufthansę wspólnie z czeską firmą Glomex.

 

"Błędy formalno-prawne"

 

"Oferta firmy The Boeing Company o wartości ok. 3,44 mld PLN brutto podlega odrzuceniu ze względu na błędy formalno-prawne (oferta warunkowa - ważność oferty uwarunkowana była przez wykonawcę koniecznością dokonania zmian w zapisach umowy). Oferta firmy Glomex s.r.o. o wartości ok. 2,66 mld PLN brutto podlega odrzuceniu ze względu na błędy formalno-prawne (oferta warunkowa - ważność oferty uwarunkowana była przez wykonawcę koniecznością dokonania zmian w zapisach umowy), fakt, że nie została zabezpieczona wadium, a ponadto została złożona przez podmiot niezaproszony do składania ofert (uczestnikiem w postępowaniu było konsorcjum Glomex - Lufthansa Technik)" - poinformowało ministerstwo.

 

"Oferty zostały odrzucone ze względu na błędy formalno-prawne i ich wartość. Rada Ministrów przeznaczyła (na zakup samolotów) 1,7 mld PLN" - napisał na Twitterze odpowiedzialny za zakupy wiceszef MON Bartosz Kownacki.

 

Jak podawały media, oba rywalizujące podmioty zamierzały zaoferować MON samoloty Boeing 737 w najnowszej wersji.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze