Mogli wprowadzić na rynek 1,5 tony narkotyków. Rozbito grupę przestępczą

Polska

Funkcjonariusze z CBŚP we współpracy z antyterrorystami zatrzymali pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanych m.in. o wprowadzenie na rynek ponad 1,3 tony amfetaminy i prawie 300 kg marihuany. Grupa działała na terenie Mazowsza od 2007 r.

Policjanci w tym samym czasie wkroczyli do mieszkań członków grupy w Garwolinie i w Mińsku Mazowieckim.

 

- Wiedząc o tym, że jeden z mężczyzn może posiadać broń i jest agresywny funkcjonariusze poprosili o pomoc antyterrorystów, którzy w mieszkaniu w Mińsku Mazowieckim zatrzymali jednego z liderów grupy 41-letniego Mariusza M. - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

 

 

Usłyszeli zarzuty


Z ustaleń śledczych wynika, że w ciągu 10 lat gangsterzy wprowadzili na rynek ponad 1,3 tony amfetaminy i prawie 300 kg marihuany.

 

Nadzorujący to śledztwo prokurator lubelskiego wydziału do zwalczania przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej przedstawił zatrzymanym zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i handlem narkotykami.

 

Grozi im do 12 lat więzienia


- Dwóch liderów usłyszało dodatkowo zarzuty związane z kierowaniem gangiem. Za te przestępstwa grozi im do 12 lat pozbawienia wolności - powiedziała rzeczniczka CBŚP.

 

Jak dodała, podczas akcji policjanci zabezpieczyli 100 tys. zł należących do gangsterów.

 

Decyzją sądu zatrzymani mężczyźni zostali aresztowani.

 

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie