Wyniki sekcji zwłok ojca i syna z Łap. Śmierć bez udziału osób trzecich

Polska
Wyniki sekcji zwłok ojca i syna z Łap. Śmierć bez udziału osób trzecich
Polsat News

36-letni mieszkaniec Łap (woj. podlaskie) i jego 10-letni syn zginęli w wyniku urazu czaszkowo-mózgowego spowodowanego postrzałem – wynika z sekcji zwłok. Ich ciała znaleziono w niedzielę w jednym z mieszkań w Łapach. Jak poinformowała prokuratura, nic nie wskazuje na udział w zdarzeniu osób trzecich.

Sprawę bada prokuratura rejonowa w Białymstoku. Ze zgromadzonych materiałów wynika, że mogło dojść do samobójstwa rozszerzonego.


Już wcześniej policja podejrzewała, że ojciec najpierw zabił syna, a później oddał strzał do siebie. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli broń. Był to przerobiony karabinek sportowy KBKS. Mężczyzna nie miał na niego pozwolenia.


W mieszkaniu panował porządek, co może świadczyć o tym, że nie doszło w nim do rozboju.


Nie mieli innych obrażeń


Zastępca prokuratora rejonowego w Białymstoku Katarzyna Pietrzycka podkreśliła, że nic nie wskazuje na udział osób trzecich. W czasie sekcji zwłok nie dostrzeżono także innych obrażeń ofiar, co może świadczyć o tym, że ojciec nie znęcał się nad synem.


36-latek sam wychowywał dziecko. Był rozwiedziony.


Prokuratura wstępnie przesłuchała najbliższą rodzinę mężczyzny. Była żona jeszcze nie została przesłuchana.


Na przesłuchanie zostaną wezwani także nauczyciele chłopca i urzędnicy. Rodzina od września 2015 r. przebywała pod opieką asystenta rodziny.

 

poranny.pl

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie