Spotkanie z "Masą" - kolejne podejście. Tym razem w Warszawie

Polska
Spotkanie z "Masą" - kolejne podejście. Tym razem w Warszawie
Facebook/MASA Jarosław Sokołowski

Były członek mafii pruszkowskiej, świadek koronny Jarosław Sokołowski, ps. "Masa", zapowiada 21 kwietnia spotkanie z czytelnikami w Warszawie. Ma odbyć się w stołecznym Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym. Podobne wydarzenie planowano w styczniu w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jednak organizatorom cofnięto wówczas rezerwację sali.

Jarosław Sokołowski ps. "Masa" jest byłym gangsterem, najbardziej znanym świadkiem koronnym w Polsce. W spotkaniu udział weźmie także współautor książek z cyklu "Masa o…", Artur Górski.

 

W Poznaniu się nie udało


"Niewygodne pytania, trudne tematy, prawda o polskiej mafii - o tym wszystkim opowie świadek koronny Jarosław Sokołowski, już 21 kwietnia w Warszawie" - reklamuje wydarzenie organizator.


Do pierwszego publicznego spotkania ze świadkiem koronnymi miało dojść w styczniu w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po cofnięciu organizatorom rezerwacji sali zapewniali oni, że odbędzie się w innym miejscu. Ostatecznie do spotkania nie doszło.

 

"Świat mafii nie jest piękny i kolorowy"


Jarosław Sokołowski ps. "Masa" podkreślał w styczniu, że dzięki spotkaniu chce przestrzec przede wszystkim młode osoby, że świat mafii "to nie jest piękny, kolorowy świat - tak się tym młodym ludziom, troszkę naiwnym wydaje".


Pytany wówczas, czy obawia się o swoje bezpieczeństwo podczas spotkania odparł, że "już od 16 lat żyje z wyrokiem śmierci".


- W dalszym ciągu mam ochronę, która sprawia, że ja czuję się bezpiecznym człowiekiem - powiedział.

 

- Nie komentujemy sprawy - odpowiedziała rzeczniczka CBŚP Agnieszka Hamelusz zapytana przez polsatnews.pl, czy służby wiedzą o planowanym spotkaniu świadka koronnego.


Bilety na spotkanie są w cenie 65 i 100 zł. Do droższego dodawana jest książka "Masy" o życiu świadka koronnego, z autografami Jarosława Sokołowskiego i Artura Górskiego.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie