Maria Skłodowska od Snapchata. Soczewki ze znanymi kobietami w ich święto

Kultura
Maria Skłodowska od Snapchata. Soczewki ze znanymi kobietami w ich święto
polsatnews.pl

Snapchat postanowił po swojemu uczcić dzień kobiet. Z tej okazji w aplikacji pojawiły się animowane soczewki, które można nałożyć na zdjęcia i rejestrowane tym programem filmy. Jedna z nich pozwala uczcić przy pomocy selfie polską noblistkę i naukowca Marię Skłodowską-Curie.

Do wyboru są trzy soczewki. Jedna z nich została poświęcona Marii Skłodowskiej Curie. Dzięki temu użytkownicy poznają nazwisko dwukrotnej polskiej noblistki, która odkryła promieniotwórczość i dwa nowe pierwiastki - rad i polon. W czasie pierwszej wojny światowej Maria Skłodowska-Curie przy pomocy aparatów rentgenowskich umieszczonych w kamionetkach prowadziła badania rannych żołnierzy na froncie szkoląc radiologów i prowadząc pierwsze takie badania polowe w historii.

 

W Dzień Kobiet można na zdjęcie w Snapchacie nałożyć także soczewkę Fridy Kahlo, meksykańskiej malarki, która zasłynęła z malowania głównie autoportretów. Ogromną popularność zdobyła wiele lat po śmierci, zwłaszcza po premierze poświęconego jej filmu fabularnego pod tytułem "Frida", w której tytułową rolę grała hollywoodzka aktorka Salma Hayek.

 

Trzecie kobiece nazwisko, które upamiętnia ósmego marca Snapchat to Rosa Parks. Była amerykańską działaczką na rzecz praw człowieka, która swoje życie poświęciła walce z segregacją rasową.

 

Rzecznik Snapchata poinformował, że okolicznościowe ramki w zdjęciach i filmach będą dostępne przez 24 godziny. Później znikną.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie