"Jesteś obrzydliwą, seksistowską świnią". Brytyjski dziennikarz do Korwin-Mikkego

Świat
"Jesteś obrzydliwą, seksistowską świnią". Brytyjski dziennikarz do Korwin-Mikkego
Polsat News

Ciąg dalszy kontrowersyjnych wypowiedzi europosła Janusza Korwin-Mikkego o zarobkach kobiet. - Blondynki zarabiają więcej niż brunetki. To sprawdzone i potwierdzone - powiedział w środę w programie "Good Morning Britain". Prowadzący Piers Morgan nazwał eurodeputowanego "obrzydliwą, seksistowską świnią".

Tydzień temu Janusz Korwin-Mikke mówił w trakcie debaty w Parlamencie Europejskim na temat różnic w wynagrodzeniach między kobietami i mężczyznami. Polityk stwierdził, że kobiety muszą zarabiać mniej, "bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne".

 

Niżsi mężczyźni i brunetki z gorszą pensją

 

- Czy mógłbyś wytłumaczyć, dlaczego kobiety powinny zarabiać mniej? – dopytywał prowadzący program.

 

- Pan kłamie - odpowiedział europarlamentarzysta. - Nigdy nie powiedziałem, że kobiety powinny zarabiać mniej. Powiedziałem, że dlatego, że są mniejsze, słabsze, mniej inteligentne, zarabiają mniej - doprecyzował.

 

Wysnuł także nową teorię: - Niżsi mężczyźni zarabiają mniej niż wysocy. Blondynki zarabiają więcej niż brunetki. To sprawdzone i potwierdzone - dodał.

 

"Brzmisz niewiarygodnie głupio"

 

Morgan powiedział Korwin-Mikkemu, że "mówiąc takie rzeczy w dzień kobiet pokazuje światu, że jest okropną seksistowską świnią". - Jak możesz mówić, że kobiety są mniej inteligentne niż mężczyźni, skoro sam brzmisz tak niewiarygodnie głupio? - dodał.

 

- To jest dowiedzione przez naukowców i mówisz, że to, czego dowiedli, jest głupie. To tylko pokazuje, że jesteś idiotą i nie wierzysz w naukę - bronił się Korwin-Mikke.

 

Pod koniec dyskusji Piers Morgan stwierdził, że Korwin-Mikke jest "najlepszą reklamą Brexitu", jaką kiedykolwiek widział. - Mógłbyś mnie samodzielnie przekonać, żebym zagłosował za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - podsumował.

 

 

 

polsatnews.pl

mr/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie