Zobacz, czego może dokonać ludzki mózg. Oglądaj "The Brain. Genialny umysł" już od 7 marca

Kultura

Czy wiesz, że ludzki mózg zbudowany jest z około 86 mld neuronów? Jest to około 4 razy więcej niż liczba wszystkich urządzeń (telefonów, komputerów itp.) podłączonych do Internetu w 2016 r. Chcesz dowiedzieć się, do czego można wykorzystać niezwykłe zdolności, które drzemią w naszych głowach? Oglądaj nowy program Telewizji Polsat "The Brain. Genialny umysł" we wtorki o godz. 20.

Tę produkcję pokochali Europejczycy i Amerykanie. Wielomilionowa publiczność, spektakularne konkurencje, ale przede wszystkim niezwykli uczestnicy: ich zdolności umysłowe wykraczają daleko poza to, co znane w telewizji.

 

"The Brain. Genialny Umysł" to program, jakiego do tej pory w Polsce nie było. Bohaterami każdego odcinka są zwykli ludzie: dorośli i dzieci od lat sześciu, ale ich zdolności umysłowe wykraczają poza wszelkie wyobrażalne standardy. Uczestnicy charakteryzują się wyjątkową pamięcią, wybitnym talentem matematycznym czy ponadprzeciętnie rozwiniętymi zmysłami smaku i dotyku, często w połączeniu z innymi umiejętnościami, np.: imponującą siłą mięśni.

 

Jurorzy, których nie sposób nie lubić

 

Zawodnicy potrafią np. ekstremalnie szybko zapamiętać i dodać 100 cyfr, zapamiętać twarze kilkuset osób z widowni studia, rozpoznać jednego ze stu jeden dalmatyńczyków tylko na podstawie wybranej łatki na grzbiecie, rozpoznać sto gatunków piwa tylko na podstawie smaku czy przejść bezbłędnie z zawiązanymi oczami przez gęstą sieć strumieni laserów.

 

Biorących udział w programie geniuszy ocenią charyzmatyczni jurorzy: ekspert w dziedzinie działania ludzkiego mózgu, psychologii i neurokognitywistyki, pracownik naukowy University of California w San Diego, dr Mateusz Gola; słynny i ceniony przez publikę aktor Cezary Żak, pięciokrotny mistrz świata, sześciokrotny mistrz Europy oraz ośmiokrotny mistrz Polski w prestiżowych zawodach Strongman Mariusz Pudzianowski oraz przebojowa, spontaniczna i kochająca wyzwania aktorka Anita Sokołowska.

 

Show poprowadzi dziennikarz i komentator Polsatu Sport Jerzy Mielewski, a kulisy przygotowań uczestników zrelacjonuje aktorka Agnieszka Sienkiewicz.

 

Uczestnicy programu "The Brain. Genialny umysł" podejmują wyzwanie w studiu na oczach publiczności oraz jury, które zadecyduje, kogo ogłosić zwycięzcą. Co tydzień pięć nowych osób o genialnych umysłach będzie walczyć o nagrodę pieniężną, ale wygrać może tylko jedna.

 

polsatnews.pl

pam/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie