Pożar w przedszkolu w Wadowicach. Dzieci ewakuowano

Polska
Pożar w przedszkolu w Wadowicach. Dzieci ewakuowano
YouTube/WadowiceOnline

Do pożaru doszło we wtorek rano na terenie Przedszkola Publicznego nr 3 w samym centrum Wadowic (woj. małopolskie). Dzieci przebywające w przedszkolu zostały bezpiecznie ewakuowane. Pożar udało się szybko ugasić. Strażacy przystąpili do wietrzenia pomieszczeń.

Informację o pożarze w przedszkolu "Muchomorek" przy ulicy Lwowskiej służby otrzymały krótko po godzinie 7 rano. Na miejsce od razu skierowano kilka zastępów straży pożarnej. Jak się okazało pożar wybuchł w piwnicy budynku, gdzie mieściła się kotłownia. Prawdopodobnie doszło do zapłonu kartonów, które były tam składowane.

 

Gęsty dym z piwnicy

 

Po przyjeździe na miejsce strażacy zauważyli gesty dym wydobywający się z okien piwnicy budynku. Niezwłocznie przystąpili do akcji i po kilkudziesięciu minutach pożar udało się ugasić.

 

Nikomu z dzieci ani pracowników przedszkola nic poważnego się nie stało. Jeszcze przed przyjazdem strażaków pracownicy przedszkola zarządzili ewakuację z budynku 17 dzieci, które w tym momencie przebywaly w placówce.

 

Przedszkolaki w bibliotece

 

Dyrekcja przedszkola w porozumieniu z przedstawicielami wydziału zarządzania kryzysowego Urzędu Miejskiego zdecydowała, że tymczasowo dzieci zostaną umieszczone w budynku biblioteki publicznej, gdzie zapewniono im całą salę, z której mogą korzystać.

 

Na razie nie wiadomo, jak długo dzieci wraz z przedszkolankami pozostaną w bibliotece. Strażacy muszą bowiem uporać się z zadymieniem pomieszczeń. Część dzieci jest odbierana do domu przez swoich zaniepokojonych sytuacją rodziców.

 

 

polsatnews.pl, wadowice24.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie