Policja wszczęła postępowanie ws. napisu przed biurem europosła Saryusz-Wolskiego

Polska
Policja wszczęła postępowanie ws. napisu przed biurem europosła Saryusz-Wolskiego
PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

- Postępowanie dotyczy umieszczania w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym plakatów, napisów lub rysunków bez zgody zarządzającego - poinformowała we wtorek wieczorem aspirant Aneta Sobieraj z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

W poniedziałek na drzwiach do biura Saryusz-Wolskiego w Łodzi nieznana osoba powiesiła kartkę z cytatem z marszałka Józefa Piłsudskiego - "Raz się skur...., kur... pozostaniesz". Na kartce był również przekreślony znaczek PiS. Obok kartki wisiał kalosz wypchany słomą. Zdjęcie kartki i kalosza pojawiło się w internecie, na portalach społecznościowych. O sprawie napisały też niektóre media.

 

Po doniesieniach prasowych postępowanie w tej sprawie wszczęła łódzka policja. Oficer prasowy Aneta Sobieraj poinformowała, że działania służb mają na celu wykrycie osoby lub osób, które umieściły kartkę z napisem na drzwiach biura europosła.

 

W poniedziałek pracownicy biura europosła nie chcieli komentować zdarzenia. Poinformowali, że kartka została zdjęta, a oni sami nie wiedzą, kto mógł ją powiesić.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie