Hospicjum przygotowało prezent dla mam chorych dzieci. "Ciche bohaterki"

Polska
Hospicjum przygotowało prezent dla mam chorych dzieci. "Ciche bohaterki"
Flickr/Mainstream

Wizyta u fryzjera to prezent, który z okazji Dnia Kobiet przygotowało Małopolskie Hospicjum dla Dzieci dla mam swoich podopiecznych. Kiedy kobiety będą w salonie, ich dziećmi zajmą się rehabilitanci z Centrum Opieki Wyręczającej.

- 8 marca chcemy przypomnieć o cichych bohaterkach, którymi są mamy nieuleczalnie i przewlekle chorych dzieci oraz młodych dorosłych. To one są z nimi całą dobę, zrezygnowały z pracy, często rezygnują z własnego leczenia i rehabilitacji, a na wizytę u fryzjera czy kosmetyczki nie mają czasu, nierzadko także pieniędzy. Chcemy w Dniu Kobiet dać im prezent w postaci czasu tylko dla nich i odwiedzin u fryzjera - mówił wiceprezes Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci Wojciech Glac.

 

Vouchery ufundował jeden z krakowskich salonów fryzjerskich. Otrzymają je w środę 52 panie z Małopolski, których dzieci są podopiecznymi hospicjum. Każda indywidualnie ustali termin wizyty u fryzjera. Gdy specjaliści będą pracować nad odświeżeniem wyglądu mamy, dziecko może trafić pod opiekę rehabilitantów z Centrum Opieki Wyręczającej, które działa w Krakowie od połowy grudnia.

 

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci prowadzi: hospicjum domowe, Centrum Opieki Wyręczającej i hospicjum perinatalne, oferuje też wsparcie psychologów i pomoc prawną. Opiekę nad 52 rodzinami w Małopolsce sprawuje specjalistyczny zespół ponad 30 osób: lekarzy, pielęgniarek, psychologów, pracowników socjalnych, rehabilitantów, a także prawników i duszpasterzy.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie