"Zapraszam na powierzchnie doświadczalne". Szyszko o swoim oświadczeniu majątkowym

Polska

Z oświadczenia majątkowego ministra rolnictwa Jana Szyszki wynika, że od 1988 r. do 2011 r. kupił 1,67 mln ha ziemi za 108 mln zł. To zapewne błąd, gdyż taka powierzchnia stanowi ok. 5 proc. terytorium Polski. Gdy dziennikarze usiłowali wyjaśnić tę sprawę u samego ministra, usłyszeli, że gdy przyjadą na warsztaty dziennikarskie "zapoznają się z rezultatami tych powierzchni doświadczalnych".

- Panie ministrze, ile hektarów ziemi pan posiada, ponieważ oświadczenia majątkowe są dosyć niejasne w tej kwestii? – zapytała ministra Szyszkę podczas poniedziałkowej konferencji prasowej jedna z dziennikarek.

 

"Organizuję co roku warsztaty dziennikarskie"


W odpowiedzi padło: - Znowu przypuszczam, że właśnie chyba panie troszeczkę mijają się z celem konferencji, a równocześnie chciałem od razu powiedzieć, i to teraz ogłoszę, to miedzy innymi do pani (dziennikarki zadającej pytanie - red.), że organizuję co roku warsztaty dziennikarskie. Serdecznie zapraszam również na powierzchnie doświadczalne,  i tam państwo będziecie mogli się zapoznać z rezultatami tych powierzchni doświadczalnych. Dziękuję ślicznie...

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie