Wiceprezydent stolicy: ratusz nie podpisze protokołu po kontroli CBA dot. reprywatyzacji

Polska
Wiceprezydent stolicy: ratusz nie podpisze protokołu po kontroli CBA dot. reprywatyzacji
pixabay.com/public domain

Stołeczny ratusz nie podpisze protokołu po kontroli CBA dotyczącej reprywatyzacji, nie zgadza się z zarzutem niedociągnięć przy sprawowaniu nadzoru nad polityką reprywatyzacyjną - poinformował w poniedziałek wiceprezydent stolicy Witold Pahl. Centralne Biuro Antykorupcyjne doręczyło stołecznemu ratuszowi protokół z prowadzonej przez dziewięć miesięcy kontroli dotyczącej reprywatyzacji.

Pahl powiedział na konferencji prasowej, że przedmiotem kontroli były 52 sprawy, a CBA do 12 kontrolowanych spraw zgłosiło uwagi. - Miały one różny charakter, w trzech sprawach zostały dokonane zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstw - powiedział wiceprezydent Warszawy.

 

Poinformował, że ratusz zgłosił do protokołu szereg uwag. - W dużej części te uwagi zostały uwzględnione i uważamy, że rzeczywiście osoby wskazane przez CBA jako winne zaniechań, błędów, odpowiedzialność powinny ponieść - powiedział Pahl.

 

"Nie było niedociągnięć"

 

- Natomiast z tez, które pojawiły się w protokole, nie można wywnioskować, aby słusznym był zarzut CBA niedociągnięć, jeżeli chodzi o sprawowanie nadzoru nad polityką reprywatyzacyjną. Stąd decyzja ratusza o niepodpisywaniu dokumentu doręczonego przez CBA - powiedział Pahl.

 

Dodał, że w poniedziałek zostanie doręczona odmowa podpisania protokołu.

 

Pahl poinformował również, że do stołecznego ratusza wpłynęło kolejne oświadczenie aktualnych właścicieli działki Chmielna 70 "o woli rozwiązania tego problemu". - Z tego oświadczenia, które dotarło do ratusza, wynika, że obecnie posiadacze chcą Chmielną 70 oddać miastu - powiedział wiceprezydent stolicy.

 

Zapewnił, że miasto "z pełną determinacją i konsekwencją zmierza do odzyskania majątku należnego miastu".

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie