Odnaleziono pilota syryjskiego samolotu wojskowego, który rozbił się w Turcji

Świat
Odnaleziono pilota syryjskiego samolotu wojskowego, który rozbił się w Turcji
PAP/EPA/ANADOLU AGENCY

Syryjski pilot wojskowy, który katapultował się w sobotę ze swego samolotu przed jego upadkiem na terytorium Turcji, został znaleziony przez turecką ekipę ratunkową i przebywa w szpitalu w prowincji Hatay - poinformowała w niedzielę rzeczniczka szpitala.

Pilot powiedział tureckiej ekipie ratowniczej, że jego myśliwiec MiG-23 został zestrzelony - podała w niedzielę turecka agencja Anatolia.

 

Jak podała turecka agencja Dogan, pilota znaleziono w odległości około 40 kilometrów od wraku samolotu. Zabrano go najpierw na placówkę żandarmerii, a następnie do szpitala. Według personelu szpitala pilot, 56-letni Mehmet Sufhan, nie jest w stanie krytycznym mimo urazów kręgosłupa. Telewizja zaprezentowała podjęte wokół szpitala i wewnątrz niego przedsięwzięcia ochronne.

 

Cytując źródło wojskowe, syryjska telewizja państwowa poinformowała w sobotę, że utracono kontakt z myśliwcem wykonującym zadanie w pobliżu granicy z Turcją. Nie podała jednak żadnych szczegółów i nie jest jasne, czy samolot został zestrzelony, czy też uległ katastrofie wskutek usterki technicznej.

 

Turecki premier Binali Yildrim powiedział w sobotę, że rozbity samolot to myśliwiec MiG-23.

 

PAP

dk/mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie