Dwie kobiety w kokpicie. Obie czarnoskóre. Po raz pierwszy w historii

Świat
Dwie kobiety w kokpicie. Obie czarnoskóre. Po raz pierwszy w historii
Delta Airlines

W kokpicie samolotu A320 linii Delta Airlines zasiadły dwie czarnoskóre kobiety. Pierwsza oficer Dawn Cook oraz kapitan Stephanie Johnson wykonały lot nr 555 z Detroit do Las Vegas. Johnson jest także pierwszą czarnoskórą kapitan samolotu w liniach Delta.

Czarnoskóra kobieca załoga A320 pierwszy wspólny lot odbyła  26 lutego.

 

Kapitan Stephanie Johnson dorastała w środowisku, w którym nie było żadnego pilota, w ogóle mało kto latał samolotami. Była również pierwszą osobą w rodzinie, która ukończyła studia.

 

O lataniu marzyła od dziecka


Samolotami interesowała się jednak od  dziecka, a marzenia o lataniu zaczęła realizować w 1997 r., gdy stała się pierwszą afroamerykańską kobietą pilotem w liniach Northwest Airlines.

 

Kapitan zapytana po swoim locie, jakie to uczucie, przełamywać bariery - najpierw Northwest Airlines, a teraz w Delta Airlines - odpowiedziała: - Czuję wielkie poczucie odpowiedzialności za przekazywanie pozytywnego wzoru do naśladowania. Jest tak niewiele kobiet w tym zawodzie, a większość przedstawicielek tej płci nawet nie zdaje sobie sprawy z możliwości rozpoczęcia kariery w lotnictwie.

 

Kiedy Johnson  zatrudniono w Northwest Airlines, w afroamerykańskich liniach lotniczych było 12 czarnoskórych kobiet pilotów. - Znałam je wszystkie - stwierdziła.

 

 

 

usatoday.com

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie