Zarzuty zmowy przetargowej m.in. dla członków władz spółki miejskiej z Koła

Polska
Zarzuty zmowy przetargowej m.in. dla członków władz spółki miejskiej z Koła
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.: Pixabay/thommyfarmer

Zarzuty zmowy przetargowej postawiła Prokuratura Regionalna w Łodzi pięciu osobom, m.in. członkom władz spółki miejskiej z Koła, podejrzanym o ustawianie przetargów na ponad 2,5 mln zł. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

O postawieniu zarzutów poinformował w piątek PAP rzecznik łódzkiej prokuratury regionalnej Krzysztof Bukowiecki. Dodał, że obecnie trwają przesłuchania podejrzanych.

 

Śledztwo ws. korupcji przy przetargach na dostawy samochodów do zbierania śmieci prowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne. W związku z postępowaniem zatrzymano pięć osób, m.in. ze spółek miejskich w Kole i Pruszkowie.

 

Jak poinformował Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA, agenci z łódzkiej delegatury CBA zatrzymali prezesa miejskiego zakładu usług komunalnych w Kole (woj. wielkopolskie), byłego prezesa tej spółki i pracownika MZO Pruszkowie (woj. mazowieckie) oraz prezesa i handlowca jednej z wrocławskich firm.

 

Ustawiano przetargi na dostawy samochodów

 

- Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Łodzi wpadli na trop procederu ustawienia przetargów - zmowy przetargowej w trzech spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm - wyjaśnił.

 

Według CBA, przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych ogłoszonych w 2016 roku i opiewających w sumie na ponad 2,5 mln złotych.

 

Kaczorek zaznaczył, że funkcjonariusze CBA przeszukali siedzibę wrocławskiej firmy i pomieszczenia biurowe w tych miejskich spółkach. Zabezpieczyli dokumenty i dane elektroniczne dotyczące przetargów na te samochody.

 

Materiały śledztwa CBA trafiły do Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

 

PAP

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie