W katedrze w Mediolanie zamontują 56 kamer

Świat
W katedrze w Mediolanie zamontują 56 kamer
Flickr/Jiuguang Wang/CC BY-SA 2.0
Katedra Narodzin św. Marii w Mediolanie.

Włoski główny inspektor ochrony danych osobowych wyraził zgodę na zainstalowanie 56 kamer w katedrze w Mediolanie. Poprosił o to zarząd zabytkowej świątyni w związku z incydentami, do jakich tam dochodzi.

Niedawno - przypomniał w piątek mediolański dodatek do dziennika "Corriere della Sera" - przez całą noc w katedrze pozostał turysta, który nie wszczął alarmu. Kiedy zamykano drzwi do świątyni, był w łazience.

 

Z kolei przed kilkoma laty wczesnym rankiem z katedry wyskoczył mężczyzna na spadochronie, po czym natychmiast po wylądowaniu na Piazza Duomo uciekł. Nie wiadomo, jak dostał się do środka.

 

Zarejestrują obecność ludzi

 

Lokalne wydanie gazety podało, że system, jaki będzie tam działać, będzie wyposażony w czujniki termiczne rejestrujące obecność ludzi.

 

Inspektor zgodził się też na to, aby zapis z kamer przechowywano przez 90 dni zamiast 7, co przewidują przepisy. W przypadku tak słynnego zabytku uczynił wyjątek. Decyzja zapadła tuż przed zapowiedzianą na 25 marca wizytą papieża Franciszka w Mediolanie.

 

Gotycka marmurowa katedra, zbudowana w drugiej połowie XIV wieku, to jeden z największych kościołów na świecie. Ma 135 iglic.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze