W czerwcu ruszy budowa fabryki Mercedes-Benz w Jaworze

Biznes
W czerwcu ruszy budowa fabryki Mercedes-Benz w Jaworze
Free great picture/Public Domain

W czerwcu rozpocznie się w Jaworze (Dolnośląskie) budowa fabryki koncernu Mercedes, w której będą produkowane czterocylindrowe silniki do samochodów osobowych. Inwestor ma wyłożyć na budowę fabryki silników ok. 500 mln euro i stworzyć tam kilkaset nowych miejsc pracy.

O terminie rozpoczęcia budowy fabryki poinformował PAP Andreas Schenkel, prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

 

- 19 czerwca zostanie na placu budowy wbita pierwsza łopata. To dla nas będzie oficjalne rozpoczęcie budowy - powiedział w piątek Schenkel.

 

Prezes poinformował także, że w połowie roku ruszy rekrutacja szeregowych pracowników, którzy znajdą zatrudnienie w jaworskiej fabryce.

 

Budowa zakończy się w 2019 roku

 

Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok.

 

W fabryce w Jaworze mają być produkowane zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne z przeznaczeniem dla całej gamy modelowej, od najmniejszej klasy A po limuzyny klasy S. Będą to motory nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin badane w rzeczywistych warunkach drogowych, a nie jak do tej pory - w warunkach laboratoryjnych.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze