Podejrzany o napad na plebanię w Sośnie aresztowany

Polska
Podejrzany o napad na plebanię w Sośnie aresztowany
Polsat News

Sąd aresztował mężczyznę podejrzanego o napad, w nocy z 24 na 25 lutego, na plebanię w Sośnie k. Sępólna Krajeńskiego (Kujawsko-Pomorskie). Wobec jego pomocników zastosowano dozór - poinformowała w piątek rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz

Prokuratura w Tucholi zarzuciła 31-latkowi dokonanie rozboju, a jego kompanom w wieku 60 i 57 lat - pomocnictwo w napadzie.

 

Do napadu doszło przed tygodniem, po północy z piątku na sobotę. Ksiądz został pobity, a z plebanii skradziono cenne przedmioty. W tym czasie na plebanii przebywała jeszcze jedna osoba - misjonarz. Jemu nic się nie stało.

 

Początkowo był problem z ustaleniem ilu było sprawców napadu. W toku postępowania, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, wraz funkcjonariuszami z Sępólna Krajeńskiego wytypowali czterech mężczyzn mogących mieć związek z napadem.

 

Podejrzany o rozbój aresztowany na trzy miesiące

 

We wtorek wieczorem cała czwórka została zatrzymana, jednak w wyniku dokonanych ustaleń jeden z mężczyzn został zwolniony. Pozostali stanęli przed prokuratorem, a następnie przed Sądem Rejonowym w Tucholi.

 

Podejrzany o rozbój został aresztowany na trzy miesiące, a wobec pozostałych podejrzanych zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

 

- Praca policjantów nad ustaleniem kto jeszcze brał udział w tym napadzie ciągle trwa. Możliwe są kolejne zatrzymania - zaznaczyła podinsp. Chlebicz.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie