Nowy minister przyjechał do pracy... na koniu

Świat
Nowy minister przyjechał do pracy... na koniu
Reuters

Ryan Zinke, zatwierdzony właśnie jako szef resortu spraw wewnętrznych USA, spektakularnie rozpoczął w czwartek urzędowanie, zajeżdżając do pracy w Waszyngtonie ... konno, w towarzystwie konnego patrolu funkcjonariuszy U.S. Park Police.

W USA ministerstwu spraw wewnętrznych nie podlegają ani sprawy bezpieczeństwa, ani policja, lecz kopalnie, badania geologiczne i hydrograficzne, eksploatacja bogactw naturalnych, konserwacja portów, rezerwaty przyrody, rezerwaty Indian, administracja terytoriów zamorskich.

 

Gdzie zaparkował wierzchowca


Zinke, były republikański kongresmen z Montany, były żołnierz sił specjalnych marynarki wojennej (Navy SEAL), został zaprzysiężony jako szef tego resortu w środę. W czwartek przybył do pracy z fasonem, w kowbojskim kapeluszu. Zdjęcia z tego przyjazdu publikują piątkowe gazety.

 

W mediach społecznościowych spotkało się to z pozytywnym przyjęciem. Były gratulacje, zresztą nie tylko dla ministra, lecz także dla jego rumaka. Pojawił się i mem, ukazujący Zinkego siedzącego z koniem w wagonie kolejowym, były pytania, gdzie Zinke zaparkował wierzchowca...

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze