"Radzimy posłom PiS-u nie dewastować wymiaru sprawiedliwości". PSL o wniosku PiS do TK

Polska
"Radzimy posłom PiS-u nie dewastować wymiaru sprawiedliwości". PSL o wniosku PiS do TK
Polsat News

Wniosek posłów PiS do Trybunału Konstytucyjnego ws. stwierdzenia zgodności przepisów, na podstawie których została powołana pierwsza prezes Sądu Najwyższego to kolejna małostkowość - uważa poseł PSL Piotr Zgorzelski. Niech PiS nie dewastuje wymiaru sprawiedliwości - apelował.

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk poinformował w czwartek, że grupa parlamentarzystów jego ugrupowania wystąpiła do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o stwierdzenie zgodności przepisów, na podstawie których została powołana na funkcję pierwsza prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf.

 

- To kolejna małostkowość i oczywiście taka retorsja na wniosek sądu apelacyjnego dotyczący prawomocności wyboru prezes Trybunału Konstytucyjnego - ocenił na czwartkowej konferencji w Sejmie poseł Zgorzelski.

 

- Naprawdę radzimy posłom PiS-u nie dewastować wymiaru sprawiedliwości, tylko zająć się tym, do czego zostaliśmy powołani - podkreślił poseł Stronnictwa.

 

Na początku lutego warszawski sąd apelacyjny zadał Sądowi Najwyższemu pytanie prawne dotyczące "umocowania" sędzi Julii Przyłębskiej jako prezesa Trybunału Konstytucyjnego oraz problemu, czy kwestia ta może być przedmiotem oceny sądu. Zagadnienie prawne do SN sąd apelacyjny skierował na wniosek byłego prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie