Szydło: Grupa Wyszehradzka za wzmocnieniem państw narodowych

Polska
Szydło: Grupa Wyszehradzka za wzmocnieniem państw narodowych
PAP/Radek Pietruszka

Zgodziliśmy się, że należ wzmocnić demokratyczną i narodową kontrolę nad procesami legislacyjnymi i politycznymi w UE, oznacza to wyraźne wzmocnienie państw narodowych w procesie decyzyjnym Unii - mówiła premier Beata Szydło po spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej

- Nie mniej, nie więcej Europy, ale lepsza Europa, to jest postulat Grupy Wyszehradzkiej - powiedziała na czwartkowej konferencji prasowej premier Szydło.

 

- To jest plan na Europę Grupy Wyszehradzkiej, który przedstawiamy w formie naszej wspólnej deklaracji przyjętej dzisiaj tutaj w Warszawie, którą przedstawiamy do dyskusji pozostałym państwom europejskim - dodała szefowa rządu. Jej zdaniem podziały w Unii, to najprostsza droga do osłabienia UE.

 

"Mamy wiele wspólnych planów"

 

- Zgodziliśmy się, że mamy wiele wspólnych planów w zakresie wspólnego rynku, w szczególności usług i rynku cyfrowego. Jednocześnie zgodziliśmy się, że należy pilnie przeciwstawiać się protekcjonizmowi na rynku pracy, a w szczególności na rynku pracy i w transporcie - powiedziała premier Szydło.

 

Jak zaznaczyła, dla Grupy Wyszehradzkiej jest ważne, aby reforma Unii zakładała równość interesów wszystkich krajów członkowskich.

 

- Zmiany w strefie euro nie mogą prowadzić do trwałych pęknięć w Unii Europejskiej - przekonywała polska premier.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie