Aresztowana 99-latka. Policjanci spełnili jej marzenie

Świat
Aresztowana 99-latka. Policjanci spełnili jej marzenie
Facebook/Politie Nijmegen-Zuid

- Każdy z nas o czymś marzy. To czego pragniemy dla innych często jest niezrozumiałe lub po prostu śmieszne, jednak nigdy nie powinno nas to powstrzymać przed realizacją marzeń - do takiego wniosku doszła pewna kobieta z Holandii, która w wieku 99-lat siedząc w celi policyjnego aresztu spełniła właśnie swoje największe marzenie.

Jak przyznają psychologowie wiele osób na całym świecie marzy o zrobieniu czegoś szalonego w swoim życiu. Niektórzy tworzą w tym celu nawet specjalne listy rzeczy, które chcą zrobić przed śmiercią. Zazwyczaj umieszcza się na nich wymarzoną podróż, na którą nigdy nie było czasu lub pieniędzy, czy też zrobienie czegoś na co nigdy nie miało się odwagi.

 

Pewna 99-latka z Nijmegen w Holandii postanowiła jednak wyłamać się ze stereotypów i na swojej liście umieściła zapis, że chce... zostać aresztowana i trafić do więzienia.

 

Kobieta imieniem Annie była przez całe swoje życie wzorową obywatelką i nigdy nie popełniła żadnego przestępstwa, jednak pragnęła przekonać się jakie to uczucie być aresztowaną.

 

Z pomocą w spełnieniu marzenia przyszli jej policjanci z Nijmagen, którzy o nietypowym marzeniu 99-latki dowiedzieli się od jej siostrzenicy. Kilka chwil później aresztowali seniorkę, a następnie zakuli w kajdanki i umieścili w celi. 99-latka, jak łatwo się domyślić, była tym faktem zachwycona. Choć starsza pani spędziła w celi zaledwie kilka minut, to wystarczyło aby spełnić jej marzenie i wywołać promienny uśmiech na jej twarzy.

 

 

Zwykle aby zasłużyć na pobyt w celi trzeba popełnić jakieś wykroczenie. Jednak zafascynowani historią Annie, holenderscy policjanci przyznali, że potraktowali ją wyjątkowo.

 

- Zwykle nie spełniamy takich życzeń, ale postanowiliśmy zrobić wyjątek - powiedział rzecznik policji w Nijmegen. - Bardzo chciała to przeżyć, ale nie wiemy dlaczego - dodał.

 

Po wszystkim szczęśliwa i uśmiechnięta 99-latka została bezpiecznie odwieziona do swojego domu.

 

Historia Annie obiegła świat dzięki zdjęciom zamieszonym na facebookowym profilu policji z Nijmagen. Rozpromieniona 99-latka w kajdankach szybko zyskała sympatię internautów. Jeden z nich w komentarzu pod postem napisał: "Najszczęśliwszy więzień na świecie". Ktoś inny dodał: "Jesteś nikim, dopóki nie pójdziesz do więzienia. Świetna robota Annie ".

 

polsatnews.pl, independent.co.uk

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie