Zniknęła cała rodzina, w domu wszystko "zastygło". Ktoś próbował zmazać ślady krwi

Świat
Zniknęła cała rodzina, w domu wszystko "zastygło". Ktoś próbował zmazać ślady krwi
twitter.com/Sébastien Baer

Francuska policja wszczęła śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia przed prawie dwoma tygodniami czteroosobowej rodziny spod Nantes, na zachodzie Francji. W jej domu znaleziono ślady krwi z DNA trzech z zaginionych osób - podają media.

Rodzina była ostatni raz widziana 16 lutego. Od tego czasu nie odnotowano żadnej aktywności na ich kontach bankowych czy w ich telefonach komórkowych. Chodzi o ok. 50-letniego Pascala Troadec, jego żonę Brigitte, która jest w podobnym wieku co mąż, ich 21-letniego syna Sebastiena i 18-letnią córkę Charlotte.

 

Zaginięcie zgłosiła na policję siostra pani Troadec.

 

Prokurator Pierre Sennes poinformował, że wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa, porwania i nielegalnego uwięzienia. Dodał, że śledczy przeszukali dom tej rodziny w Orvault koło Nantes. Znaleźli plamy krwi na telefonie Sebastiena i na zegarku Brigitte. Także pod schodami odkryto ślady krwi, które najpewniej ktoś próbował usunąć.

 

 

 

- Wydaje się, że życie w tym domu zastygło w czasie - oświadczył Sennes. Tłumaczył, że z łóżek zdjęto pościel, a na suszarce suszyły się prześcieradła. W zlewie w kuchni znajdowały się brudne naczynia, a w lodówce zostawiono jedzenie.

 

"Jestem szaleńcem pozbawionym moralności"

 

Przed domem wciąż są zaparkowane dwa samochody należące do zaginionej rodziny. Auto Sebastiena zniknęło.

 

 

 

W 2013 roku chłopak, wówczas niepełnoletni, został skazany na roboty publiczne za groźby zamieszczane na swoim blogu. Dziennik "Le Monde" podał, że na jednym z forów internetowych o grach komputerowych napisał: "Czego najbardziej nienawidzę? Mojego odbicia. Co mnie smuci? Moje życie". "Jeśli ktoś naprawdę wiedziałby, co dzieje się w mojej głowie, pomyślałby, że jestem szaleńcem pozbawionym moralności" - głosi jego wpis zamieszczony na Twitterze.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie