"Jest elementem dość podłej politycznej rozgrywki". Schetyna o Saryuszu-Wolskim

Polska

Nie jest kandydatem na to stanowisko, jest elementem politycznej rozgrywki polityków PiS, prowadzonej przez wicemarszałka Senatu Adama Bielana - powiedział w "Graffiti" lider PO Grzegorz Schetyna pytany, czy rozmawiał z eurodeputowanym Platformy Jackiem Saryusz-Wolskim o spekulacjach, jakoby PiS planowało go zgłosić jako kandydata na szefa Rady Europejskiej zamiast Donalda Tuska.

"Financial Times" napisał w poniedziałek, że "premier Beata Szydło sonduje przedstawicieli innych krajów członkowskich w sprawie możliwości zastąpienia Donalda Tuska Jackiem Saryusz-Wolskim na stanowisku szefa Rady Europejskiej". Zdaniem Grzegorza Schetyny, który był gościem programu "Graffiti" w Polsat News za tymi pogłoskami stoją konkretni politycy PiS.

 

- To z czym mamy do czynienia od kilkunastu godzin to jest burza w szklance wody spowodowana przez kiedyś spin doctora PiS, dziś wicemarszałka Senatu Adama Bielana i trochę się dziwię, że wszyscy się tym zajmują odnosząc się do rzeczywistości, która nie istnieje - przekonywał w Polsat News przewodniczący PO.

 

 - Kiedyś przy jakiś seminariach naukowych dotyczących manipulacji ten case, ten przypadek będzie wnikliwie analizowany - zapewnił Schetyna.

 

"Oficjalnie się nie wypowiedział" 

 

Schetyna zapewnił też, że ma wciąż zaufanie do Jacka Saryusz-Wolskiego.

 

- On się nie wypowiedział oficjalnie w żaden sposób. Jest elementem takiej dosyć podłej politycznej rozgrywki ze strony polityków PiS - powtórzył Schetyna.

 

"Podważyć pozycję Tuska"

 

Przewodniczący PO zapewnił też, że cała sytuacja "służy temu żeby podważyć pozycję Tuska w Europie, czyli podważyć polska pozycję". Zdaniem Schetyny "ktoś, kto to robi w sposób cyniczny osłabia, nasze możności w Europie i za to płaci się polityczna cenę".

 

Zapewnił  przy tym, że rozmawiał "z tymi którzy mogliby być zainteresowani wsparciem innego kandydata niż Donald Tusk".

 

- Wszyscy oni solennie przyrzekali mi, że nie ma żadnej innej możliwości niż wsparcie Donalda Tuska na to stanowisko: czy to socjaliści czy konserwatyści czy chadecy. Powinniśmy postawić kres takiej manipulacji i oszustwu politycznemu, które jest dokonywane dzisiaj. To służy temu żeby podważyć pozycję Tuska w Europie czyli podważyć polska pozycję, ktoś kto to robi, w sposób cyniczny osłabia nasze możliwości w Europie i za to płaci się polityczna cenę - powiedział Schetyna.

 

Polsat News, PAP

az/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie