Dworczyk: moim zadaniem w MON m.in. wsparcie Wojsk Obrony Narodowej

Polska
Dworczyk: moim zadaniem w MON m.in. wsparcie Wojsk Obrony Narodowej
PAP/Radek Pietruszka
Antoni Macierewicz i Michał Dworczyk

Moje zadania w MON to kształtowanie procesu wychowawczego w Polskich Siłach Zbrojnych i wsparcie procesu budowy Wojsk Obrony Terytorialnej - powiedział dziennikarzom Michał Dworczyk, który w środę został powołany na nowego wiceministra obrony narodowej.

- Zadania, które postawił przede mną minister Antoni Macierewicz, to kształtowanie procesu wychowawczego w Polskich Siłach Zbrojnych, współpraca z organizacjami proobronnymi i pozarządowymi oraz wsparcie procesu budowy Wojsk Obrony Terytorialnej - powiedział Dworczyk tuż po powołaniu go na wiceszefa MON podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

 

Pytany o najbliższe decyzje dotyczące Wojsk Obrony Terytorialnej, Dworczyk powiedział, że w środę szef MON ogłosi nowych patronów trzech brygad.

 

Nowi patroni brygad

 

- Jeszcze dzisiaj wieczorem pierwsze trzy brygady otrzymają swoich patronów o godz. 18 na placu Piłsudskiego. Przejmą tradycje jednostek, które w ramach antykomunistycznego i antysowieckiego podziemia zbrojnego walczyły na tych terenach, na których formowane są w tej chwili brygady obrony terytorialnej - poinformował.

 

Dworczyk otrzymał nominację w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie przed południem z udziałem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza odbył się apel pamięci, a także ceremonia wręczenia aktów mianowania Żołnierzy Wyklętych na kolejne stopnie wojskowe oraz odznak honorowych i medali pamiątkowych.

 

42-letni Dworczyk jest posłem od września 2015 r. Pochodzi z Warszawy, był samorządowcem na Mazowszu. W ostatnich wyborach startował z pierwszego miejsca na liście PiS w okręgu wałbrzyskim i dostał prawie 25 tys. głosów (był to drugi wynik w regionie po ówczesnym szefie MON Tomaszu Siemoniaku z PO). Od września 2016 r. Dworczyk jest członkiem komisji obrony, a od początku kadencji kierował komisję łączności z Polakami za granicą, z tej funkcji zrezygnował 23 lutego.

 

PAP

 

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie