Żubr przebił konia rogami. Zwierzę padło

Polska
Żubr przebił konia rogami. Zwierzę padło
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News

Do niecodziennego zdarzenia doszło we wtorek rano w Teremiskach (Podlasie). Żubr wszedł na teren gospodarstwa i przebił rogami stojącego tam konia. Właściciel konia zadzwonił na policję z prośbą, by przyjechali i dobili cierpiące zwierzę, ponieważ stwierdził, że koń nie ma szans na przeżycie. Funkcjonariusze odmówili i pouczyli, że powinien skontaktować się z weterynarzem.

Żubry dość często pojawiają się w pobliżu gospodarstw na Podlasiu, jednak nie wiadomo, co tym razem sprawiło, że zwierzę postanowiło na jedno z nich wtargnąć.

 

W Polsce żyje ponad 1500 żubrów


W styczniu 2016 roku potężne zwierzę chodziło po ulicach Białowieży. W tym samym miesiącu we wsi Koweła żubr zaatakował mężczyznę, gdy ten wyszedł na podwórko. Zwierzę kopnęło mężczyznę trzy razy, a następnie przeciągnęło kilka metrów po ziemi.


Według danych za 2015 r., liczebność żubrów w Polsce wynosiła 1565, w tym w hodowlach zamkniętych 218, a w stadach wolnych 1347.

 

Żubry możemy spotkać nie tylko w Puszczy Białowieskiej, ale także w Puszczach Boreckiej i Knyszyńskiej, w Bieszczadach i w województwie zachodniopomorskim.


wspolczesna.pl, polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie