Róża Thun dla Polsat News: Saryusz-Wolski blisko partii Gowina

Polska
Róża Thun dla Polsat News: Saryusz-Wolski blisko partii Gowina
Polsat News

- Moim zdaniem Jacek Saryusz-Wolski szykuje się do partii Jarosława Gowina (Polska Razem - red.) - powiedziała Polsat News eurodeputowana Platformy Obywatelskiej Róża Thun. Wcześniej "Financial Times" poinformował, że premier Beata Szydło sonduje przedstawicieli innych krajów członkowskich w sprawie możliwości zastąpienia Donalda Tuska Jackiem Saryusz-Wolskim na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

Od publikacji tekstu przez "Financial Times" nie milkną spekulacje o przyszłości Saryusz-Wolskiego. Szef delegacji PO w Parlamencie Europejskim Janusz Lewandowski oczekiwał od Saryusz-Wolskiego oficjalnego zaprzeczenia w sprawie jego ewentualnego kandydowania na szefa Rady Europejskiej - poinformowała korespondentka Polsat News w Brukseli Dorota Bawołek.


Saryusz-Wolski milczy


Do tej pory Saryusz-Wolski publicznie nie odniósł się do sprawy. Na jego Twitterze pojawiają się wpisy dotyczącego Ukrainy i Armenii.

 

Zdziwiona milczeniem europosła na temat publikacji "Financial Times" jest Róża Thun.


- To szalenie dziwne zachowanie - powiedziała Polsat News Thun. - Nie chciałabym powiedzieć czegoś bardzo nietaktownego, ale ktoś się odkleił od rzeczywistości. Tak się żaden poważny polityk na pewno nie zachowuje. To zakrawa na jakieś szaleństwo - dodała.

 

Partia Jarosława Gowina Polska Razem wchodzi w skład koalicji rządzącej z PiS i Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie