Propozycja zamiast dymisji? Jest komunikat ws. komendanta stołecznego policji

Polska
Propozycja zamiast dymisji? Jest komunikat ws. komendanta stołecznego policji
KSP

"Informujemy, że insp. Robert Żebrowski, Komendant Stołeczny Policji, otrzymał propozycję objęcia stanowiska dyrektora Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji" - przekazał resort spraw wewnętrznych. To enigmatyczna odpowiedź ministerstwa na medialne doniesienia o rzekomej dymisji komendanta stołecznego.

MSWiA dodało, że "doświadczenie insp. Żebrowskiego zwiększyłoby efektywność pracy Biura na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach". 

 

 

Resort nie ustosunkował się jednoznacznie do doniesień, że Żebrowski ma zostać zdymisjonowany. Z komunikatu nie wynika, czy komendant przystał na nową propozycję pracy.


Wcześniej portal tvn24.pl, powołując się na nieoficjalne ustalenia podał, że wkrótce ma zostać ujawniona informacja o odwołaniu Żebrowskiego z funkcji komendanta stołecznego policji. Decyzję w tej sprawie miał podjąć nadzorujący policję wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński.

 

Robert Żebrowski został powołany na szefa stołecznej policji w maju 2016 r. na wniosek szefa policji nadinsp. Jarosława Szymczyka przez szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

 

Pracuje w policji od ponad 24 lat; był m.in. szefem Komendy Powiatowej Policji w Otwocku i w Mińsku Mazowieckim, komendantem rejonowym na warszawskiej Ochocie, odpowiadał też za pion kryminalny stołecznej policji.

 

Według portalu dorzeczy.pl Żebrowski przebywa na urlopie. 

 

polsatnews.pl, PAP, tvn24.pl, dorzeczy.pl

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie