Prawie 500 rannych po... bitwie na pomarańcze

Kultura
Prawie 500 rannych po... bitwie na pomarańcze
pixabay.com/public domain

Ponad 470 osób odniosło obrażenia podczas trzech dni karnawałowej bitwy na pomarańcze, jaka staczana jest na ulicach miasta Ivrea na północy Włoch. Media, które podały ten bilans, odnotowują znaczny wzrost liczby poszkodowanych w porównaniu z zeszłym rokiem. We wtorek, w ostatnim dniu batalii pomocy medycznej udzielono 175 osobom. W 2016 roku w czasie trzech dni kontuzje odniosło 290 osób.

Batalie na cytrusy organizowane są w mieście w Piemoncie w trzy ostatnie dni karnawału. Tradycja sięga średniowiecza i symbolizuje walkę dobra ze złem.

 

Tegoroczne pojedynki z udziałem drużyn obrzucających się pomarańczami oglądało łącznie 125 tysięcy osób. Większość to turyści, którzy przybyli z całych Włoch i zagranicy.

 

Wyjątkowo wysoką frekwencję zanotowano w tym roku na karnawale w Wenecji. W jego kulminacyjnych imprezach uczestniczyło od 80 tys. do 120 tysięcy osób. W ostatki na pożegnanie karnawału na placu Świętego Marka rozwinięto ogromny wenecki sztandar.

 

Władze miasta podkreślają, że sukcesem był bezpieczny przebieg imprez mimo ogromnych tłumów, które stanowiły duże wyzwanie dla sił porządkowych.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie