"Charyzmatyczny kapłan". "Wizjoner". List otwarty ministra Szyszki ws. ojca Rydzyka

Polska
"Charyzmatyczny kapłan". "Wizjoner". List otwarty ministra Szyszki ws. ojca Rydzyka
Polsat News

Jest autorytetem w sprawach dotyczących wartości chrześcijańskich, etyki i moralności. Troszczy się o polski interes narodowy - to zaledwie kilka ocen z listu pochwalnego na cześć ojca Tadeusza Rydzyka, który napisał minister środowiska Jan Szyszko. List rozesłało do parlamentarzystów i mediów biuro poselskie Szyszki.

- List prezentuje zdanie prof. Jana Szyszko jako posła na Sejm RP - oświadczył polsatnews.pl Paweł Mucha, rzecznik Ministerstwa Środowiska.


"Ostatnie dni to kolejny atak lewicowo-liberalnych środków masowego przekazu na osobę Dyrektora Radia Maryja Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka. Ponieważ jakakolwiek polemika jest tu całkowicie zbyteczna, należy sobie jedynie odpowiedzieć na pytanie dlaczego politycy i media z obozu liberalno-lewicowego nie lubią ojca Tadeusza Rydzyka?" - tak zaczyna się list posła Szyszki. 

 

"Widzi dramat Puszczy Białowieskiej"

 

I następuje długa odpowiedź. Zdaniem Szyszki dzieje się tak, bo o. Rydzyk jest "charyzmatycznym kapłanem, wszechstronnie wykształconym człowiekiem" świadomym roli, jaką odgrywają media, który stara się "dotrzeć z prawdą do Polaków poprzez prasę, radio, telewizje i internet".

 

Szyszko tłumaczy, że redemptorysta "broni polskiej własności ziemi, sprzeciwia się sprzedaży lasów państwowych i widzi dramat Puszczy Białowieskiej". W dodatku "otwarcie zwalcza lewackie ideologie w rodzaju gender."

 

 

Założyciel Radia Maryja przedstawiony jest jako "autorytet w sprawach dotyczących wartości chrześcijańskich, etyki i moralności", który "przywrócił godność i staje w obronie sporej części społeczeństwa, której głos nie przebija się w głównych mediach."

 

Zdaniem Szyszki jest ona pogardzana przez obóz lewicowo-liberalny m.in. poprzez nazywanie jej "moherowymi beretami".

 

"Wpłynął na wyniki wyborów"

 

Szef resortu środowiska zaznacza, że ksiądz poprzez medialne wspieranie formacji "patriotycznych, katolickich, niepodległościowych i konserwatywnych", wpłynął na wyniki wyborów parlamentarnych. Podkreśla również, że o. Rydzyk "kształci młodzież w duchu religijno-patriotycznym, a zatem inaczej niż większość ośrodków akademickich."

 

Szyszko dostrzega też w księdzu sprawnego przedsiębiorcę: "umiejętnie zarządza wielkimi projektami o charakterze inwestycyjnym, jak np. Geotermia Toruńska, edukacyjnym i społecznym, mimo utrudnień ze strony mainstreamu". "Jest wizjonerem, potrafiącym skupić wokół siebie ludzi twórczych" - argumentuje.

 

"Ojciec Tadeusz Rydzyk (...) formalnie nie zajmuje zbyt eksponowanej pozycji w hierarchii kościelnej, społecznej, czy naukowej, ale jest postacią tak wyrazistą, charyzmatyczną i kreatywną, że wywiera na Polskę i Polaków wpływ znacznie większy, niżby to wynikało z jego "urzędowej pozycji" - kończy swój list Szyszko.

 

polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie