Wróciła kultowa Nokia. Wygląda jak stara, ale jest całkiem nowa

Technologie
Wróciła kultowa Nokia. Wygląda jak stara, ale jest całkiem nowa
Nokia.com

Nowa Nokia 3310 do złudzenia przypomina poprzednika. Jest jednak lżejsza i cieńsza. Najważniejsze zmiany to: nowy system operacyjny, łączność bezprzewodowa Bluetooth, ładowanie przez micro USB, 16 GB pamięci i aparat. Co prawda to tylko 2 megapixele rozdzielczości, ale to i tak bardzo dużo. Telefon ma wciąż miliony wiernych fanów i dlatego jego nowa wersja będzie sprzedawana na całym świecie.

"Nowoczesny klasyk w nowej odsłonie" - pisze Nokia na swojej stronie internetowej.

 

Kolorowe obudowy, wąż i klasyczny dzwonek

 

Nowa Nokia 3310 nawiązuje do wyglądu oryginału, ma zaokrąglone boki, kolorowe obudowy i charakterystyczny obły ekran o przekątnej 2,4 cala. Z urządzenia nie zniknął także znany klasyczny dzwonek. Na tym jednak podobieństwa się kończą.

 

Nowy model jest smuklejszy i lżejszy. Ma cztery odcienie obudowy do wyboru: ciepły czerwony, żółty błyszczący, oraz granatowy matowy i szary matowy.

 

Producent zadbał także o to, aby bateria miała podobne parametry jak ta, którą montowano w starym modelu z czego "niezniszczalny" model 3310 był znany i za co klienci bardzo go cenili. Na jednym ładowaniu można teraz rozmawiać cały dzień. Można także zostawić telefon w trybie spoczynku nawet na cały miesiąc bez konieczności doładowywania. Do ładowania służy gniazdo micro USB.

 

W nowym telefonie wraca także legendarny "Snake" czyli "Wąż". Gra została odświeżona, ale nadal ma wiele wspólnego z poprzednikiem. Producent zachęca do odnalezienia swoich rekordów na starym "Wężu" i pobicia ich na nowym.

 

Aparat fotograficzny, Bluetooth i dużo pamięci

 

Telefon ma gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, a muzyki można słuchać przez Radio FM i odtwarzacz MP3. Muzyką z odtwarzacza można się na tym telefonie cieszyć do 51 godzin bez ładowania.

 

Całkowicie nowy interfejs użytkownika nawiązuje do starej wersji. Nawigacja w telefonie zarządzanym przez system operacyjny Nokia Series 30+ przypomina stary model.

 

Nowością jest aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli, który został wyposażony w lampę błyskową LED.

 

Producent oddał do dyspozycji użytkownika pamięć wbudowaną o pojemności 16 MB z możliwością rozbudowania o kartę MicroSD o pojemności 32 gigabajtów.

 

Dane można przesyłać przez Bluetooth 3.0. Minusem jest brak WiFi. I to, że kolorowy wyświetlacz QVGA o przekątnej 2,4 cala nie jest dotykowy.

 

Internet jest, ale tylko 2G

 

Telefon loguje się w sieci 2G GSM 900/1800 MHz. Oznacza to, że internet będzie w nim bardzo wolny. Ale będzie.

 

Wymiary: 115,6 x 51 x 12,8 mm.

 

Producentem telefonu jest firma HMD Global. Nokia, która w ostatnich latach przeżywała spore kłopoty związane z działem telefonów i znów próbuje powrócić na rynek z jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, umieściła na nim jedynie swoje logo.

 

Cena: 69 euro.

 

Serwis TechRatar zamieścił w serwisie You Tube porównanie obu telefonów:

 

 

 

polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze