"Nie licuje z duchem rozwoju współpracy". MSZ Białorusi o przedłużeniu sankcji przez UE

Świat
"Nie licuje z duchem rozwoju współpracy". MSZ Białorusi o przedłużeniu sankcji przez UE
Flickr/mikestuartwood/CC BY-SA 2.0

Przedłużenie ograniczeń wobec naszego kraju na kolejny rok nie licuje z duchem rozwoju współpracy między Białorusią i UE - oświadczył w poniedziałek rzecznik białoruskiego MSZ. Dodał, że Mińsk zamierza współpracować z UE w celu pełnego zniesienia sankcji.

- Uważamy, że sankcje są niesprawiedliwe i kontrproduktywne, a przedłużenie ograniczeń nie odpowiada duchowi współpracy między Białorusią i UE - powiedział rzecznik MSZ Dźmitry Mironczyk, komentując decyzję Unii Europejskiej o utrzymaniu embarga na broń i sankcji dla czterech osób - urzędników i przedstawicieli resortów siłowych, podejrzewanych o związek ze zniknięciami opozycyjnych polityków w latach 1999-2000.

 

Z embarga na broń wyłączono sprzęt biathlonowy. - Liczymy na to, że za (tym - red.) pozytywnym krokiem pójdą kolejne zdecydowane działania, które ostatecznie przeniosą do historii politykę wywierania presji na Białoruś- odpowiedzialnego partnera i sąsiada UE - oświadczył przedstawiciel MSZ, dodając, że strona białoruska będzie kontynuować współpracę z Unią w celu pełnego zniesienia sankcji.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie