"Myślą, że są najlepsi, najpiękniejsi i najmądrzejsi". Poseł Kukiz'15 o PiS

Polska
"Myślą, że są najlepsi, najpiękniejsi i najmądrzejsi". Poseł Kukiz'15 o PiS
PAP/Radek Pietruszka

- PiS często przyświeca słuszny cel, ale proponowane przez partię rozwiązania są niewłaściwe - mówił w poniedziałek w Szczecinie poseł Kukiz’15 Jarosław Porwich. Według niego, problemem PiS są "buta i arogancja".

- Bardzo często PiS przyświeca słuszny cel i słuszna idea- powiedział Porwich na otwartym spotkaniu z sympatykami ugrupowania. - Chcą niby zrobić dobrze - bo w środkach masowego przekazu brzmi to wspaniale - natomiast my mamy dylemat, czy głosować za i wcisnąć zielony przycisk, czy przeciw, czy się wstrzymać - dodał tłumacząc, że dylematy wynikają z tego, iż idea jest słuszna, ale proponowane rozwiązania do niczego.

 

Według Porwicha, poprawki składane przez Kukiz’15 do projektów ustaw PiS są "odrzucane w czambuł". - Mamy wrażenie, że oni myślą (PiS), że są najlepsi, najpiękniejsi i najmądrzejsi, a tak nie jest. Nie ma ludzi nieomylnych; my musimy szukać optymalnych rozwiązań- podkreślał. Jego zdaniem, PiS popadł w "samozachwyt". - Dostrzegamy niestety dużą butę i arogancję PiS. (…) Mamy nadzieję, że to się u nich skończy, że się zreflektują, ale na dziś nie widać przesłanek ku temu- dodał.

 

Porwich podkreślał także, że posłowie Kukiz’15 głosują w Sejmie w sposób wolny w przeciwieństwie do posłów PiS, PO, Nowoczesnej i PSL, którzy głosują "na rozkaz".

 

Obok Porwicha w spotkaniu z mieszkańcami miasta uczestniczyli także inni posłowie ugrupowania: Andrzej Kobylarz, Sylwester Chruszcz i Stefan Romecki.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie