Można pić wodę we Wrześni. Już jest czysta

Polska
Można pić wodę we Wrześni. Już jest czysta
Polsat News
Mieszkańcy musieli przynosić wodę w pojemnikach z podstawionych dla nich beczkowozów.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrześni (woj. wielkopolskie) poinformował w poniedziałek, że woda z wodociągu w tym mieście nadaje się już do picia. Była sprawdzana kilkanaście razy i odpowiada normom z rozporządzenia ministra zdrowia.

Zakaz korzystania z wody pochodzącej z wodociągu przez mieszkańców ulic: Kościuszki, gen. Sikorskiego i Koszarowej został wydany w piątek. Powodem było wykrycie w bieżącej wodzie obecności bakterii z grupy coli.

 

Do poniedziałku mieszkańcy mogli korzystać z wody pitnej z podstawionych dla nich beczkowozów. Rozdawano także wodę butelkowaną.

 

Przy trzech ulicach, które objął zakaz korzystania z wody, zamieszkałych jest około 2 tysiące osób. Jest tam także miejski basen.

 

- Woda jest chlorowana. Monitoring wskazuje, że jest tendencja spadkowa bakterii- powiedziała w sobotę Anna Węclewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrześni.

 

W poniedziałek zagrożenia już nie odnotowano.

 

"Woda nadaje się do celów konsumpcyjnych i na potrzby gospodarcze" - poinformoał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrzesni, lek. med. Krzysztof Pałczyński.

 

Jakość wody w wodociągu w mieście nadal będzie monitorowana.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie