Pijany leżał na ziemi. Obok w wózku spał jego 5-miesięczny syn

Polska
Pijany leżał na ziemi. Obok w wózku spał jego 5-miesięczny syn
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Vasile Cotovanu/CC BY 2.0

25-letni mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego "opiekował się" 5-miesięcznym synkiem. Mężczyzna o świcie leżał na ulicy Strzegomia (Dolny Śląsk), a koło niego stał wózek z dzieckiem. Z mężczyzną trudno było się porozumieć, miał około 2 promili alkoholu w organizmie. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Chłopiec trafił pod opiekę babci, a ojciec do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło około 5.30 rano w Strzegomiu po tym, jak jeden z mieszkańców powiadomił funkcjonariuszy, że w pobliżu sklepu spożywczego, na ziemi leży mężczyzna. Koło niego stoi wózek, a w nim znajduje się małe dziecko.


Gdy policjanci dotarli na miejsce, okazało się, że jest tam już tylko wózek z dzieckiem. Wskazanego mężczyznę funkcjonariusze znaleźli kilka ulic dalej. Był kompletnie pijany.

 

Dzieckiem zaopiekowała się babcia


Do 5-miesięcznego chłopca wezwano karetkę pogotowia. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Chłopiec został przekazany babci. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.


Jeśli zebrany materiał wskaże, iż mężczyzna naraził chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie