Kanibale z Państwa Islamskiego. W podręczniku znaleziono wskazówki, jak jeść ludzi

Świat
Kanibale z Państwa Islamskiego. W podręczniku znaleziono wskazówki, jak jeść ludzi
Flickr/Day Donaldson/CC BY 2.0

Wytyczne dotyczące zjadania ludzkich ciał odkrył brytyjski think-tank Quilliam. Takie treści zostały znalezione w podręczniku, który leżał w opuszczonym centrum szkoleniowym ISIS. Zamieszczono tam religijną argumentację uzasadniającą kanibalizm w przypadku dżihadu lub wojny religijnej. Książka podaje, że można wtedy jeść mięso niewiernych i muzułmanów, którzy nie zachowują surowych zasad islamu.

- Odkryliśmy, że program nauczania Państwa Islamskiego (ISIS - red.) wykorzystuje indoktrynację przyszłych bojowników i rdzennej ludności na obszarach będących pod kontrolą dżihadystów - powiedział szef think-tanku Quilliam, Haras Rafik.

 

Matka zjadła syna

 

- Islamiści próbują wykorzystać teologiczny argument oparty na tym, że kanibalizm jest dozwolony, gdy w czasie dżihadu brakuje jedzenia - poinformował Rafik. - Mówią, że jeśli nie ma dostaw, można zabić niewiernego lub muzułmanina, który nie trzyma się twardych zasad islamu - dodał.

 

Według Rafika, porady w podręczniku mówią szczegółowo o tym, które części ciała nadają się do zjedzenia i jak je przygotować.

 

Jak podaje brytyjski dziennik Daily Star, te zalecenia nie są na razie powszechnie wykorzystywane. Jednak w ostatnim czasie zyskują jednak coraz większe rzesze zwolenników.

 

Przykładem wynaturzenia członków Państwa Islamskiego ma być sytuacja, w której to nieświadomą matkę nakarmiono mięsem syna zabitego przez bojowników. Przyrządzone mięso było podane jako danie obiadowe z ryżem.

 

Jak stać się zamachowcem-samobójcą

 

Inne podręczniki szkoleniowe ISIS zawierały techniki uczenia małych dzieci, jak stać się zamachowcem-samobójcą. W jednej z książek najmłodsi uczeni są arytmetyki na przykładach, w których trzeba liczyć sztuki broni i amunicji.

 

Dzieci uczone są także "poprawnego" języka. Jedno ze zdań w ich elementarzu to: "Dżihadysta wysadził się w powietrze w imię Allaha".

 

Kilkuletni chłopcy są również regularnie wykorzystywani do udziału w brutalnych filmach propagandowych ISIS. W przeciągu ostatnich dwóch lat dżihadyści opublikowali kilkadziesiąt materiałów wideo, w których to dzieci dokonują egzekucji na pojmanych więźniach.

 

thesun.co.uk, dailystar.co.uk

zdr/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze