Nie żyje amerykański aktor Bill Paxton. Zmarł po operacji serca

Kultura
Nie żyje amerykański aktor Bill Paxton. Zmarł po operacji serca
wikipedia.org
commons.wikimedia.org/Gage Skidmore/CC BY-SA 3.0

Bill Paxton zagrał w wielu znanych produkcjach. Można go było oglądać m.in. w "Terminatorze", "Tombstone", "Commando", "Obcym - decydującym starciu", "Prawdziwych kłamstwach", "Apollo 13", "Titanicu" i "Twisterze". Ostatni występ Paxtona na wielkim ekranie to rola ojca Mae w filmie "Krąg", którego premiera została zapowiedziana na 28 kwietnia.

Tom Hanks napisał na Facebooku: "Bill Paxton to był po prostu wspaniały człowiek".

 

 

Rodzina aktora opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała, że Bill Paxton zmarł na skutek powikłań po operacji serca. Miał 61 lat.

 

Paxtona żegnają znani aktorzy. "Smutny dzień" - napisał na Twitterze Kevin Bacon, który zaznaczył, że z Paxtonem wiażą się niektóre z jego najlepszych wspomnień.

 

 

"Byłeś dla mnie wielkim przyjacielem, Bill" - napisała aktorka Charlize Theron.

Także Jamie Lee Curtis wspomina aktora, z którym grała w "Prawdziwych kłamstwach": "zabawny, utalentowany, kochający człowiek" - napisała gwiazda.

 

Kariera Williama "Billa" Paxtona w Hollywood trwała ponad czterdzieści lat.

 

Z początku pracował jako scenograf w Los Angeles, szybko jednak zapragnął zostać aktorem i przeniósł się do Nowego Jorku. W latach 90. zagrał w wielu popularnych filmach, które przyniosły mu znaczny rozgłos.

 

Gościnnie wystąpił m.in. w serialach "Opowieści z krypty" i "Policjanci z Miami".

 

Wyreżyserował także trzy pełnometrażowe filmy: "Fish Heads", "Ręka Boga" i "Najwspanialsza gra w dziejach".

 

Zdjęcie ośmioletniego Billa Paxtona wystawione jest w Muzeum Szóstego Piętra w budynku byłej składnicy książek na Dealey Plaza w Dallas w stanie Teksas (USA). Widać na nim małego Paxtona, którego ktoś uniósł ponad tłumem przyglądającym się, jak prezydent John Fitzgerald Kennedy wyrusza w kolumnie spod Hotelu Texas 22 listopada 1963 roku. Tego dnia prezydent zginął w zamachu zastrzelony przez Lee Harveya Oswalda.

 

 

Na zdjęciu Bill Paxton jako ośmioletnie dziecko ponad tłumem w chwili, gdy prezydent John Fitzgerald Kennedy wyrusza spod hotelu Texas w Dallas 22 listopada 1963 w dniu zamachu, w którym zginął.commons.wikimedia.org/Ray Cooper Collection,KTVT-TV/Public Domain
Na zdjęciu Bill Paxton jako ośmioletnie dziecko ponad tłumem w chwili, gdy prezydent John Fitzgerald Kennedy wyrusza spod hotelu Texas w Dallas 22 listopada 1963 w dniu zamachu, w którym zginął.

 

 

 

 

 

Aktor osierocił żonę Louise i dwoje dzieci: Jamesa i Lydię.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie