Mężczyzna raniony nożem na dyskotece. Zatrzymany Ukrainiec. Policja czeka na tłumacza

Polska
Mężczyzna raniony nożem na dyskotece. Zatrzymany Ukrainiec. Policja czeka na tłumacza
Google Maps

Podczas imprezy w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do szarpaniny. Jeden z uczestników został dwukrotnie ugodzony nożem. 36-latek, który został zatrzymany w tej sprawie, przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Czynności wyjaśniające okoliczności ataku zostaną rozpoczęte w poniedziałek. Trzeba bowiem czekać na przyjazd tłumacza. Zatrzymany jest obywatelem Ukrainy.

Policjanci dostali zawiadomienie o ataku na 26-latka około godziny 1:30 w nocy z soboty na niedzielę.
 
Mieszka i legalnie pracuje w Polsce
 
- Mężczyzna został dwukrotnie ugodzony nożem i trafił do szpitala. W chwili incydentu nie był pod wpływem alkoholu - powiedziała mł. asp. Justyna Janiak z tucholskiej policji. Życiu 26-latka nic nie zagraża.
 
Zatrzymany to 36-letni obywatel Ukrainy mieszkający i legalnie pracujący w Polsce. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, ponieważ w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.
 
Potrzebny jest tłumacz
 
36-latek nie posługuje się językiem polskim na tyle dobrze, aby móc uczestniczyć w czynnościach procesowych. W poniedziałek ma zostać przesłuchany w obecności tłumacza.
 
O dalszych losach Ukraińca najprawdopodobniej zadecyduje w poniedziałek prokurator. - Grożą mu zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała. Podlega ono karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - dodała Janiak.
 
polsatnews.pl
zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie