Literatura negująca Holokaust dostępna w Amazonie. Yad Vashem apeluje o wstrzymanie sprzedaży

Biznes
Literatura negująca Holokaust dostępna w Amazonie. Yad Vashem apeluje o wstrzymanie sprzedaży
pixabay/geralt/Public Domain

Dyrektor bibliotek Instytutu Yad Vashem, Robert Rozett, poinformował w niedzielę, że zwrócił się do firmy Amazon o wstrzymanie sprzedaży literatury kwestionującej wymordowanie 6 mln Żydów podczas drugiej wojny światowej i w ogóle propagującej antysemityzm.

Rozett wystosował list w tej sprawie do szefa Amazona, Jeffa Bezosa, oferując zarazem swą pomoc w "powstrzymaniu szerzenia nienawiści".

 

Przypomniał, że mający siedzibę w Jerozolimie Yad Vashem zwracał się już w tej sprawie do Amazona, ale ten gigant handlu internetowego odmawiał zaprzestania sprzedaży obraźliwych i podżegających materiałów, powołując się na swobodę dostępu do informacji.

 

Rozett wyraził nadzieję, że amerykańska firma zrewiduje swe stanowisko, biorąc pod uwagę obserwowane ostatnio nasilenie się antysemickich incydentów w Stanach Zjednoczonych. Zwrócił uwagę zwłaszcza na niedawne zdewastowanie żydowskiego cmentarza z XIX wieku na przedmieściu St. Louis w stanie Missouri, gdzie zniszczono i poprzewracano ok. 170 płyt nagrobnych.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie