Trzy osoby nie żyją, cztery są ranne. Tragiczny wypadek na Mazowszu

Polska

Na drodze krajowej nr 8 między Wyszkowem a Ostrowią Mazowiecką samochód ciężarowy zderzył się z dwoma autami osobowymi. Ciężarówka zjechała na przeciwległy pas. Przyczyny wypadku badają policjanci i prokurator. W wypadku trzy osoby zginęły na miejscu, cztery zostały ranne, w tym ciężko. Utrudnienia potrwają prawdopodobnie około kilku godzin.

Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Dybki, ok. 9:00. Droga jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

 

Śmierć trzech osób na miejscu

 

Ciężarówka jechała w stronę Warszawy, samochody osobowe w stronę Ostrowi Mazowieckiej.

 

Trzy osoby podróżujące Peugeotem zginęły na miejscu. Czwarty pasażer przeżył i został przetransportowany do szpitala w ciężkim stanie. Drugi samochód osobowy dachował. Podróżowały nim trzy kobiety, które także w stanie ciężkim zostały zabrane do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowie. Jedną z osób transportowano do Warszawy śmigłowcem.

 

Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń.

 

Policja ustala okoliczności wypadku. Do zdarzenia doszło w wyniku zjechania ciężarówki na przeciwległy pas. Prawdopodobnie w pojeździe pękła opona.

 

Straż uwalniała poszkodowanych z zakleszczonych aut

 

- Strażacy wyciągali poszkodowanych z wraków samochodów osobowych. W akcji brały też udział helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego- mówił na antenie Polsat News starszy kapitan Karol Kierzkowski, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

 

- Mimo dobrych warunków pogodowych, cały czas trzeba uważać na śliską nawierzchnię - ostrzegł.

 

 

polsatnews.pl

 

 

mta/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie